Razpis – Državno prvenstvo

Državno prvenstvo Slovenije v gorskem teku gor-dol

Izvršni odbor Združenja za gorske teke tudi v sezoni 2016 organizira tekmovanja za naslove državnih prvakov.

V okvuru 8. teka Gore nad Idrijo 2016 je organizirano tudi državno prvenstvo v gorskem teku tipa gor-dol.

Tekmovanje je odprtega tipa, vendar naslov prvaka osvojijo lahko le tekmovalci, ki so državljani Slovenije.

Na pokalnih tekmah, ki štejejo tudi kot državna prvenstva, se podelita 2 kompleta medalj – za DP in za Pokalno tekmo (pri DP so izvzeti tujci, obe veteranski kategoriji pa sta združeni s člani/cami); v kategorijah, kjer sta vrstna reda enaka, se medalje lahko podelijo hkrati.

Na vseh teh tekmah, ki so hkrati tudi Pokalne tekme, lahko sodelujejo tudi tekmovalci, ki niso državljani Slovenije, vendar se v uradne rezultate DP uvrstijo samo tekmovalci, ki so državljani Slovenije.

Zmagovalci v posameznih disciplinah dobijo naslov »Prvak Slovenije v gorskih tekih«. Uspešen nastop v članski in mladinski kategoriji prinaša ustrezno kategorizacijo.

Kategorije za državno prvenstvo za leto 2016

kategorije_DP